Příběh FÉR hypotéky prezentuje případ, kdy manželský pár ušetří na splátce hypotéky 829 Kč měsíčně, respektive 45 000 Kč během první pětileté fixace. Jak je to možné? Jednoduše: nespokojili se s nabídkou banky, do které je poslala realitní kancelář.  Všechny hypoteční produkty si pěkně porovnali s makléřem Asociace hypotečních makléřů.Manželé Eva a Lukáš Novákovi si v červnu roku 2013 vyhlídli rodinný dům ve Vlašimi za cenu 3 600 000 Kč. Protože mají naspořeno jen 600 000 Kč, potřebují hypotéku ve výši 3 000 000 Kč, kterou chtějí splácet 20 let. Rodinný dům prodává realitní kancelář, která manžele Novákovy poslala na pobočku banky, se kterou spolupracují.

Prvotní nabídka z doporučené banky

Manželé Novákovi se dostavili na příslušnou pobočku banky (říkejme jí "banka D"). S ohledem na extrémně nízké sazby požádali pracovnici banky o nabídku hypotéky s pětiletou fixací. Manželé Novákovi získali nabídku hypotéky s úrokovou sazbou 3,34%.

Kdyby se nesetkali s hypotečními makléři, byli odhodláni tuto nabídku přijmout, podepsat všechny smlouvy, čímž by měsíčně
platili 17 153 Kč.

Dvanáctidenní experiment

Nakonec se však nechali přemluvit k malému experimentu: musí sehnat nabídku 8 - 10 bank a z nich vybrat tu nejlepší. Poté se měli setkat s hypotečním makléřem. Manželům Novákovým trvalo celých 12 dní, než sehnali potřebné nabídky bank. Zajímavé bylo to, že banky na svých písemných nabídkách neprezentovaly všechny související poplatky, a tak manželé Novákovi nebyli schopni zpětně rekapitulovat, jaké poplatky se ke které bance váží. Dvě banky (H a I) neuměly takovou koupi financovat, neboť výše úvěru byla v poměru k vlastním prostředkům příliš vysoká (bylo příliš vysoké LTV):

Manželé Novákovi si z nabídky nakonec vybrali banku B, která jako jediná neměla žádné poplatky. S tímto výběrem se pak dostavili na schůzku s hypoteční makléřkou, která měla dokázat, že obíhání bank je přežitek. Že s hypotečními makléři Asociace hypotečních makléřů lze získat přehled o celém trhu během jedné jediné schůzky.
Pro makléřku byla nabídka celého trhu hračkou... :)

Makléřka Asociace hypotečních makléřů do tabulky doplnila vlastní nabídku včetně poplatků:

Z ní si nakonec manželé Novákovi vybrali variantu banky A. Tato banka jim při jejich návštěvě nabídla úrokovou sazbu 3,39%! S makléřem však získali 2,79%, a to bez nutnosti mít životní pojištění či si pořizovat další produkty. Dokonce jim makléřka vyjednala odpuštění poplatků za čerpání hypotéky i za úvěrový účet. Zbyl tak jen poplatek za zpracování hypotéky.

S hypotékou banky A tak měsíční splátka bude činit 16 324 Kč, což je o 829 Kč méně než prvotní nabídka banky D (17 153 Kč). Úspora za prvních pět let fixace úrokové sazby je tak neuvěřitelných cca 45 000 Kč (po odečtení poplatku za zpracování hypotéky)!

Makléřka Asociace hypotečních makléřů manželům Novákovým nejenže pomohla vybrat nejvhodnější hypoteční produkt, ale pomůže ho i zařídit a postará se o čerpání hypotéky. Převezme za ně komunikaci s prodejcem nemovitosti, bankou i katastrem nemovitostí. To vše bezplatně.

Vyřizovat si hypotéku na vlastní pěst je přežitek

Manželé Novákovi se tak přesvědčili, jak může přijít draho jedno unáhlené rozhodnutí. Přišli na to, že spokojit se s jednou nabídkou je hloupost. A obíhat všechny banky na vlastní pěst je ztráta času. S hypotečním makléřem Asociace hypotečních makléřů získáte přehled okamžitě a bezplatně. A mnohdy získáte i lepší podmínky.

 

 

latest Running SneakersNike Air Force 1'07 Essential blanche et or femme - Chaussures Baskets femme - Gov

Bezplatná schůzka

Zbývá 1000 znaků

FÉR hypotéka v Dobrém ránu

Byli jsme hostem České televize. V Dobrém ránu jsme si povídali o zpětné hypotéce.

 

Schůzka s makléřem AHM je nejkratší cestou k FÉR hypotéce.